Race Results: Back the Blue Run/Walk - BacktheBlueRun/Walk-10K FINAL
 
Saturday, May 20, 2017
 
 
Back the blue 10k
May 20, 2017
Preliminary (unofficial) results, posted 5/22/17, 2:49 PM
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age Division Div. Pl. Sex Sex Pl.
    1     40:48   6:34.1    742  Foster Jon, Fairwater            27  M25-29       -    M     1
    2     42:44   6:52.7    749  Janecke Matthew, Wauwatosa       35  M35-39       -    M     2
    3     42:50   6:53.7    748  Janecke Brian, Jackson           36  M35-39       -    M     3
    4     43:12   6:57.2    761  Roman Joel, Milwaukee            31  M30-34       1    M     4
    5     45:11   7:16.4    751  Knight Carly, Pleasant Prairie   22  M20-24       -    F     1
    6     46:03   7:24.7    750  Knight Joseph, Pleasant Prairie  50  M50-54       1    M     5
    7     49:32   7:58.4    741  Arnold  Jake, Oak creek          17  M15-19       1    M     6
    8     50:11   8:04.6    755  Marowsky Lauren, Oak Creek       24  F20-24       -    F     2
    9     56:05   9:01.5    902  Viola Nicolas, Milwaukee         35  M35-39       1    M     7
   10     56:23   9:04.4    747  Jaeger Amanda , Sheboygan        34  F30-34       -    F     3
   11     56:23   9:04.6    764  Stelter Lisa, Sheboygan WI 53081 40  F40-44       1    F     4
   12     58:30   9:24.9    770  David Klingbeil, Oak creek, wi   39  M35-39       2    M     8
   13     59:05   9:30.7    760  Rivamonte Jon, Greenfield        36  M35-39       3    M     9
   14   1:01:36   9:54.9    753  Lavinio Alexandra, New Berlin    24  F20-24       1    F     5
   15   1:07:27  10:51.4    740  Ackerman Nancy, Oak Creek        54  F50-54       1    F     6
   16   1:08:26  11:00.8    914  Lisa Akgulian, Racine            59  F55-59       1    F     7
   17   1:10:18  11:18.9    913  George Barsamian                 60  M60-64       1    M    10
   18   1:11:06  11:26.7    763  Spencer Nancy, Racine            78  F75-79       1    F     8
   19   1:18:35  12:38.8    756  Mutterer Tim, Racine             57  M55-59       1    M    11

Division Results
Male
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     40:48   6:34.1    742  Foster Jon, Fairwater            27
    2     42:44   6:52.7    749  Janecke Matthew, Wauwatosa       35
    3     42:50   6:53.7    748  Janecke Brian, Jackson           36
    4     43:12   6:57.2    761  Roman Joel, Milwaukee            31
    5     46:03   7:24.7    750  Knight Joseph, Pleasant Prairie  50
    6     49:32   7:58.4    741  Arnold  Jake, Oak creek          17
    7     56:05   9:01.5    902  Viola Nicolas, Milwaukee         35
    8     58:30   9:24.9    770  David Klingbeil, Oak creek, wi   39
    9     59:05   9:30.7    760  Rivamonte Jon, Greenfield        36
   10   1:10:18  11:18.9    913  George Barsamian                 60
   11   1:18:35  12:38.8    756  Mutterer Tim, Racine             57

Female
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     45:11   7:16.4    751  Knight Carly, Pleasant Prairie   22
    2     50:11   8:04.6    755  Marowsky Lauren, Oak Creek       24
    3     56:23   9:04.4    747  Jaeger Amanda , Sheboygan        34
    4     56:23   9:04.6    764  Stelter Lisa, Sheboygan WI 53081 40
    5   1:01:36   9:54.9    753  Lavinio Alexandra, New Berlin    24
    6   1:07:27  10:51.4    740  Ackerman Nancy, Oak Creek        54
    7   1:08:26  11:00.8    914  Lisa Akgulian, Racine            59
    8   1:11:06  11:26.7    763  Spencer Nancy, Racine            78

Division: M15-19
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     49:32   7:58.4    741  Arnold  Jake, Oak creek          17

Division: F20-24
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:01:36   9:54.9    753  Lavinio Alexandra, New Berlin    24

Division: M30-34
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     43:12   6:57.2    761  Roman Joel, Milwaukee            31

Division: M35-39
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     56:05   9:01.5    902  Viola Nicolas, Milwaukee         35
    2     58:30   9:24.9    770  David Klingbeil, Oak creek, wi   39
    3     59:05   9:30.7    760  Rivamonte Jon, Greenfield        36

Division: F40-44
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     56:23   9:04.6    764  Stelter Lisa, Sheboygan WI 53081 40

Division: M50-54
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1     46:03   7:24.7    750  Knight Joseph, Pleasant Prairie  50

Division: F50-54
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:07:27  10:51.4    740  Ackerman Nancy, Oak Creek        54

Division: F55-59
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:08:26  11:00.8    914  Lisa Akgulian, Racine            59

Division: M55-59
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:18:35  12:38.8    756  Mutterer Tim, Racine             57

Division: M60-64
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:10:18  11:18.9    913  George Barsamian                 60

Division: F75-79
Place    Time     Pace     Bib#            Name/City             Age 
    1   1:11:06  11:26.7    763  Spencer Nancy, Racine            78