Race Results: Back the Blue Run/Walk - BacktheBlueRun/Walk-5K
 
Saturday, May 20, 2017
 
 
Back the blue 5k
May 20, 2017
Preliminary (unofficial) results, posted 5/21/17, 7:42 PM
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age Division Div. Pl. Sex Sex Pl.
    1     19:48   6:22.4    813  Bush Asha, Cudahy                    31  F30-34       -    F     1
    2     19:48   6:22.4    772  Pierre Bush, Cudahy                  31  M30-34       -    M     1
    3     21:03   6:46.7    872  Nesvold Ben, Madison                 24  M20-24       -    M     2
    4     23:25   7:32.2    839  Fucinato Nick, Madison               20  M20-24       -    M     3
    5     23:40   7:37.3    820  Christiansen Kelly, Mequon           33  F30-34       -    F     2
    6     23:42   7:37.8    822  Constantine Chris, Oak Creek WI      43  M40-44       1    M     4
    7     25:37   8:14.7    811  Booth Jason, Madison                 45  M45-49       1    M     5
    8     26:05   8:24.0    771  Andrew Oherron, Milwaukee            24  M20-24       1    M     6
    9     26:29   8:31.6    841  Glowinski Tim, Oak Creek             48  M45-49       2    M     7
   10     27:19   8:47.5    908  Loser Nicholas, Franklin             15  M15-19       1    M     8
   11     27:41   8:54.9    814  Campbell James, Brookfield           41  M40-44       2    M     9
   12     28:16   9:05.9    910  Mariaselvanayagam Clement, Milwaukee 42  M40-44       3    M    10
   13     29:38   9:32.3    834  Drall Carley, Milwaukee              31  F30-34       -    F     3
   14     29:38   9:32.4    891  Tuma Jessica , St. Francis           31  F30-34       1    F     4
   15     29:39   9:32.6    816  Campbell Zac, Milwaukee              22  M20-24       2    M    11
   16     29:56   9:38.1    815  Campbell Randy, Oshkosh              53  M50-54       1    M    12
   17     30:06   9:41.4    906  Hansen Timothy, Milwaukee            57  M55-59       1    M    13
   18     31:06  10:00.6    745  Grunert Brett, Milwaukee             44  M40-44       4    M    14
   19     32:33  10:28.7    809  Binder Kathy, Oak Creek              59  F55-59       1    F     5
   20     32:57  10:36.4    868  Lundy Matt, Lake Mills               26  M25-29       1    M    15
   21     33:13  10:41.5    835  ERMOIAN ZAHRA, Milwaukee             21  F20-24       1    F     6
   22     33:36  10:49.0    775  Daniel Luvinio                       55  M55-59       2    M    16
   23     33:48  10:52.9    851  Hansen Josh, Greenfield              34  M30-34       1    M    17
   24     34:04  10:58.0    897  Wilbert Sonnie, Milwaukee            42  M40-44       5    M    18
   25     34:15  11:01.4    886  Stratton Scott, RACINE               44  M40-44       6    M    19
   26     34:16  11:01.8    887  Stratton Kim, RACINE                 52  F50-54       1    F     7
   27     34:30  11:06.3    907  Schlosser Robert, Menomonee Falls    43  M40-44       7    M    20
   28     34:44  11:10.8    882  Schott Kelly, Milwaukee              37  F35-39       1    F     8
   29     34:44  11:10.8    806  Andrysczyk  Vincent , Milwaukee      35  M35-39       1    M    21
   30     34:51  11:13.3    805  Alvarez Natalie, Milwaukee           27  F25-29       1    F     9
   31     34:53  11:13.9    824  Czerniakowski Kristy, Oak Creek      38  F35-39       2    F    10
   32     35:26  11:24.4    837  FitzPatrick Megan, Milwaukee         40  F40-44       1    F    11
   33     36:49  11:51.0    773  Jim Chmielewski, St francis          73  M70-74       1    M    22
   34     36:52  11:52.3    874  Ratkowski Reebee, Waterford          19  F15-19       1    F    12
   35     36:54  11:52.8    875  Ratkowski Randy, Hales Corners       53  M50-54       2    M    23
   36     37:32  12:05.1    901  Hansen Marissa, Milwaukee            24  F20-24       2    F    13
   37     38:17  12:19.3    859  Klein Michelle, Oak creek            41  F40-44       2    F    14
   38     38:18  12:19.7    896  Wenger Mary, Milwaukee               46  F45-49       1    F    15
   39     38:23  12:21.4    838  Fleming Ann, Oak Creek               42  F40-44       3    F    16
   40     38:43  12:27.8    905  Hansen Lisa, Milwaukee               55  F55-59       2    F    17
   41     39:06  12:35.3    899  Zaren Theresa, South Milwaukee       37  F35-39       3    F    18
   42     39:19  12:39.4    909  Holland Thomas, Milwaukee            74  M70-74       2    M    24
   43     39:52  12:49.9    885  St Getmaine Brooke, Cudahy           14  F10-14       1    F    19
   44     39:54  12:50.6    769  Sally Dielen                         54  F50-54       2    F    20
   45     40:17  12:58.2    892  Ulatowski  Leah, Milwaukee           30  F30-34       2    F    21
   46     40:19  12:58.6    844  Groen Lori, Jackson                  37  F35-39       4    F    22
   47     40:51  13:09.2    847  Groen Kate, Mount pleasant           25  F25-29       2    F    23
   48     40:55  13:10.4    808  Beresford Terra, Kenosha             42  F40-44       4    F    24
   49     41:21  13:18.6    836  ERMOIAN IAN, Milwaukee               17  M15-19       2    M    25
   50     41:28  13:20.8    869  Meyers Campbell Angie, New Berlin    38  F35-39       5    F    25
   51     42:54  13:48.6    826  Dahlke Theresa, Burlington           45  F45-49       2    F    26
   52     43:13  13:54.9    774  John Brodily, Brookfield             78  M75-79       1    M    26
   53     44:18  14:15.5    873  Oakley Cindy, Franklin               40  F40-44       5    F    27
   54     46:22  14:55.5    831  Dickau Rachelle, Oak creek           43  F40-44       6    F    28
   55     46:31  14:58.4    853  Herro Kerry, Milwaukee               43  F40-44       7    F    29
   56     47:18  15:13.6    804  Aide Jamie, West Allis               45  M45-49       3    M    27
   57     47:20  15:14.2    803  Aide Angie, West Allis               41  F40-44       8    F    30
   58     48:36  15:38.6    846  Groen Lori, South Milwaukee          58  F55-59       3    F    31
   59     48:36  15:38.9    845  Groen Jan , Waukesha                 61  F60-64       1    F    32
   60     48:42  15:40.5    832  Dickau Todd , Oak Creek              49  M45-49       4    M    28
   61     50:44  16:19.8    825  Czysz Janet, Oak Creek               56  F55-59       4    F    33
   62     50:44  16:19.8    833  Doss Gwyn, Milwaukee                 63  F60-64       2    F    34
   63     51:38  16:37.1    867  Lovdahl Sarah, Racine                18  F15-19       2    F    35
   64     51:38  16:37.2    871  Miller Noah, Franksville             11  M10-14       1    M    29
   65     51:45  16:39.4    870  Miller Jessie, Franksville           40  F40-44       9    F    36
   66     53:09  17:06.4    912  Bridget Esser, Middleton             32  F30-34       3    F    37
   67     53:13  17:07.8    894  Vukmir Leah, Madison                 59  F55-59       5    F    38
   68     53:18  17:09.6    911  Culver Mark, Oak creek               55  M55-59       3    M    30
   69     53:21  17:10.3    884  Seymour Vic, Oak Creek               60  M60-64       1    M    31
   70     53:22  17:10.9    883  Seymour Traci, Oak creek             57  F55-59       6    F    39
   71     53:25  17:11.8    904  Culver Suzanne, Oak creek            54  F50-54       3    F    40
   72     53:27  17:12.2    848  Gugel Mattias, Madison               25  M25-29       2    M    32
   73     53:28  17:12.6    895  Ward Jess, Madison                   35  F35-39       6    F    41
   74     55:39  17:54.7    865  Leigh Lindsay, Kenosha               24  F20-24       3    F    42
   75     55:40  17:55.0    893  Vogt Ashley, Racine                  28  F25-29       3    F    43
   76     55:44  17:56.3    900  Braden Elizabeth, Racine             26  F25-29       4    F    44
   77     56:05  18:03.1    888  Tiarks Roxanne, Franklin             46  F45-49       3    F    45
   78     56:05  18:03.1    856  Hutchinson Laura, Muskego            42  F40-44      10    F    46
   79     56:09  18:04.4    801  Acker Patty, Oak creek               63  F60-64       3    F    47
   80     56:23  18:08.9    747  Jaeger Amanda , Sheboygan            34  F30-34       4    F    48
   81     56:36  18:13.2    819  CHRISTIAN MEGHAN, PORT WASHINGTON    34  F30-34       5    F    49
   82     56:43  18:15.4    818  CHRISTIAN TREVOR, PORT WASHINGTON    30  M30-34       2    M    33
   83     56:54  18:19.0    744  Grunert Karen, Milwaukee             43  F40-44      11    F    50
   84     57:47  18:36.1    767  Jean Stanley                         50  F50-54       4    F    51
   85     57:47  18:36.1    800   Holcomb Christine, West Allis       51  F50-54       5    F    52
   86     57:54  18:38.2    879  Rutter Jennifer , Greendale          37  F35-39       7    F    53
   87     58:53  18:57.4    807  Beilke Judy, Oak Creek               71  F70-74       1    F    54
   88     59:59  19:18.7    849  Hansche Jenn, Mount Pleasant         46  F45-49       4    F    55
   89   1:00:01  19:19.0    850  Hansche Connie, Mount Pleasant       71  F70-74       2    F    56
   90   1:00:04  19:20.0    768  Cheryl Fischer                       34  F30-34       6    F    57
   91   1:00:48  19:34.4    802  Acker  Jerry, Oak Creek              69  M65-69       1    M    34
   92   1:02:11  20:01.1    759  Riebe Alisa, Oak Creek               38  F35-39       8    F    58
   93   1:04:32  20:46.5    762  Sirovina Michelle, Oak Creek         47  F45-49       5    F    59
   94   1:11:30  23:00.8    852  Hazelton Michelle, Oak Creek         56  F55-59       7    F    60
   95   1:11:30  23:01.1    828  DeGrand Debra, Muskego               59  F55-59       8    F    61
   96   1:13:21  23:36.5    765  VanderLeest Diana, Racine            38  F35-39       9    F    62
   97   1:19:18  25:31.5    843  Grapengieser Carly, Appleton         32  F30-34       7    F    63
   98   1:19:20  25:32.1    842  Grapengieser Patrick, Appleton       36  M35-39       2    M    35
   99   1:19:31  25:35.6    862  Knorr Matthew, Oak Creek             47  M45-49       5    M    36
  100   1:19:36  25:37.2    866  Lingford Theresa, Oak Creek          54  F50-54       6    F    64
  101   1:22:51  26:40.1    890  Tolfa Joseph, New Berlin             31  M30-34       3    M    37
  102   1:23:00  26:43.0    855  Hoffmeier Jami, Oak Creek            33  F30-34       8    F    65
  103   1:23:03  26:43.9    889  Tolfa Jodi, New Berlin               31  F30-34       9    F    66
  104   1:29:13  28:43.0    830  Dermyer John, Racine                 40  M40-44       8    M    38
  105   1:29:14  28:43.3    863  Koss Justin, Franklin                35  M35-39       3    M    39
  106   1:29:35  28:50.2    864  Koss Lisa, Franklin                  35  F35-39      10    F    67
  107   1:29:36  28:50.4    898  Zaren Cynthia, South Milwaukee       60  F60-64       4    F    68
  108   1:29:36  28:50.4    829  Dermyer Jennifer, Racine             35  F35-39      11    F    69

Division Results
Male
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     19:48   6:22.4    772  Pierre Bush, Cudahy                  31
    2     21:03   6:46.7    872  Nesvold Ben, Madison                 24
    3     23:25   7:32.2    839  Fucinato Nick, Madison               20
    4     23:42   7:37.8    822  Constantine Chris, Oak Creek WI      43
    5     25:37   8:14.7    811  Booth Jason, Madison                 45
    6     26:05   8:24.0    771  Andrew Oherron, Milwaukee            24
    7     26:29   8:31.6    841  Glowinski Tim, Oak Creek             48
    8     27:19   8:47.5    908  Loser Nicholas, Franklin             15
    9     27:41   8:54.9    814  Campbell James, Brookfield           41
   10     28:16   9:05.9    910  Mariaselvanayagam Clement, Milwaukee 42
   11     29:39   9:32.6    816  Campbell Zac, Milwaukee              22
   12     29:56   9:38.1    815  Campbell Randy, Oshkosh              53
   13     30:06   9:41.4    906  Hansen Timothy, Milwaukee            57
   14     31:06  10:00.6    745  Grunert Brett, Milwaukee             44
   15     32:57  10:36.4    868  Lundy Matt, Lake Mills               26
   16     33:36  10:49.0    775  Daniel Luvinio                       55
   17     33:48  10:52.9    851  Hansen Josh, Greenfield              34
   18     34:04  10:58.0    897  Wilbert Sonnie, Milwaukee            42
   19     34:15  11:01.4    886  Stratton Scott, RACINE               44
   20     34:30  11:06.3    907  Schlosser Robert, Menomonee Falls    43
   21     34:44  11:10.8    806  Andrysczyk  Vincent , Milwaukee      35
   22     36:49  11:51.0    773  Jim Chmielewski, St francis          73
   23     36:54  11:52.8    875  Ratkowski Randy, Hales Corners       53
   24     39:19  12:39.4    909  Holland Thomas, Milwaukee            74
   25     41:21  13:18.6    836  ERMOIAN IAN, Milwaukee               17
   26     43:13  13:54.9    774  John Brodily, Brookfield             78
   27     47:18  15:13.6    804  Aide Jamie, West Allis               45
   28     48:42  15:40.5    832  Dickau Todd , Oak Creek              49
   29     51:38  16:37.2    871  Miller Noah, Franksville             11
   30     53:18  17:09.6    911  Culver Mark, Oak creek               55
   31     53:21  17:10.3    884  Seymour Vic, Oak Creek               60
   32     53:27  17:12.2    848  Gugel Mattias, Madison               25
   33     56:43  18:15.4    818  CHRISTIAN TREVOR, PORT WASHINGTON    30
   34   1:00:48  19:34.4    802  Acker  Jerry, Oak Creek              69
   35   1:19:20  25:32.1    842  Grapengieser Patrick, Appleton       36
   36   1:19:31  25:35.6    862  Knorr Matthew, Oak Creek             47
   37   1:22:51  26:40.1    890  Tolfa Joseph, New Berlin             31
   38   1:29:13  28:43.0    830  Dermyer John, Racine                 40
   39   1:29:14  28:43.3    863  Koss Justin, Franklin                35

Female
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     19:48   6:22.4    813  Bush Asha, Cudahy                    31
    2     23:40   7:37.3    820  Christiansen Kelly, Mequon           33
    3     29:38   9:32.3    834  Drall Carley, Milwaukee              31
    4     29:38   9:32.4    891  Tuma Jessica , St. Francis           31
    5     32:33  10:28.7    809  Binder Kathy, Oak Creek              59
    6     33:13  10:41.5    835  ERMOIAN ZAHRA, Milwaukee             21
    7     34:16  11:01.8    887  Stratton Kim, RACINE                 52
    8     34:44  11:10.8    882  Schott Kelly, Milwaukee              37
    9     34:51  11:13.3    805  Alvarez Natalie, Milwaukee           27
   10     34:53  11:13.9    824  Czerniakowski Kristy, Oak Creek      38
   11     35:26  11:24.4    837  FitzPatrick Megan, Milwaukee         40
   12     36:52  11:52.3    874  Ratkowski Reebee, Waterford          19
   13     37:32  12:05.1    901  Hansen Marissa, Milwaukee            24
   14     38:17  12:19.3    859  Klein Michelle, Oak creek            41
   15     38:18  12:19.7    896  Wenger Mary, Milwaukee               46
   16     38:23  12:21.4    838  Fleming Ann, Oak Creek               42
   17     38:43  12:27.8    905  Hansen Lisa, Milwaukee               55
   18     39:06  12:35.3    899  Zaren Theresa, South Milwaukee       37
   19     39:52  12:49.9    885  St Getmaine Brooke, Cudahy           14
   20     39:54  12:50.6    769  Sally Dielen                         54
   21     40:17  12:58.2    892  Ulatowski  Leah, Milwaukee           30
   22     40:19  12:58.6    844  Groen Lori, Jackson                  37
   23     40:51  13:09.2    847  Groen Kate, Mount pleasant           25
   24     40:55  13:10.4    808  Beresford Terra, Kenosha             42
   25     41:28  13:20.8    869  Meyers Campbell Angie, New Berlin    38
   26     42:54  13:48.6    826  Dahlke Theresa, Burlington           45
   27     44:18  14:15.5    873  Oakley Cindy, Franklin               40
   28     46:22  14:55.5    831  Dickau Rachelle, Oak creek           43
   29     46:31  14:58.4    853  Herro Kerry, Milwaukee               43
   30     47:20  15:14.2    803  Aide Angie, West Allis               41
   31     48:36  15:38.6    846  Groen Lori, South Milwaukee          58
   32     48:36  15:38.9    845  Groen Jan , Waukesha                 61
   33     50:44  16:19.8    825  Czysz Janet, Oak Creek               56
   34     50:44  16:19.8    833  Doss Gwyn, Milwaukee                 63
   35     51:38  16:37.1    867  Lovdahl Sarah, Racine                18
   36     51:45  16:39.4    870  Miller Jessie, Franksville           40
   37     53:09  17:06.4    912  Bridget Esser, Middleton             32
   38     53:13  17:07.8    894  Vukmir Leah, Madison                 59
   39     53:22  17:10.9    883  Seymour Traci, Oak creek             57
   40     53:25  17:11.8    904  Culver Suzanne, Oak creek            54
   41     53:28  17:12.6    895  Ward Jess, Madison                   35
   42     55:39  17:54.7    865  Leigh Lindsay, Kenosha               24
   43     55:40  17:55.0    893  Vogt Ashley, Racine                  28
   44     55:44  17:56.3    900  Braden Elizabeth, Racine             26
   45     56:05  18:03.1    888  Tiarks Roxanne, Franklin             46
   46     56:05  18:03.1    856  Hutchinson Laura, Muskego            42
   47     56:09  18:04.4    801  Acker Patty, Oak creek               63
   48     56:23  18:08.9    747  Jaeger Amanda , Sheboygan            34
   49     56:36  18:13.2    819  CHRISTIAN MEGHAN, PORT WASHINGTON    34
   50     56:54  18:19.0    744  Grunert Karen, Milwaukee             43
   51     57:47  18:36.1    767  Jean Stanley                         50
   52     57:47  18:36.1    800   Holcomb Christine, West Allis       51
   53     57:54  18:38.2    879  Rutter Jennifer , Greendale          37
   54     58:53  18:57.4    807  Beilke Judy, Oak Creek               71
   55     59:59  19:18.7    849  Hansche Jenn, Mount Pleasant         46
   56   1:00:01  19:19.0    850  Hansche Connie, Mount Pleasant       71
   57   1:00:04  19:20.0    768  Cheryl Fischer                       34
   58   1:02:11  20:01.1    759  Riebe Alisa, Oak Creek               38
   59   1:04:32  20:46.5    762  Sirovina Michelle, Oak Creek         47
   60   1:11:30  23:00.8    852  Hazelton Michelle, Oak Creek         56
   61   1:11:30  23:01.1    828  DeGrand Debra, Muskego               59
   62   1:13:21  23:36.5    765  VanderLeest Diana, Racine            38
   63   1:19:18  25:31.5    843  Grapengieser Carly, Appleton         32
   64   1:19:36  25:37.2    866  Lingford Theresa, Oak Creek          54
   65   1:23:00  26:43.0    855  Hoffmeier Jami, Oak Creek            33
   66   1:23:03  26:43.9    889  Tolfa Jodi, New Berlin               31
   67   1:29:35  28:50.2    864  Koss Lisa, Franklin                  35
   68   1:29:36  28:50.4    898  Zaren Cynthia, South Milwaukee       60
   69   1:29:36  28:50.4    829  Dermyer Jennifer, Racine             35

Division: F10-14
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     39:52  12:49.9    885  St Getmaine Brooke, Cudahy           14

Division: M10-14
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     51:38  16:37.2    871  Miller Noah, Franksville             11

Division: F15-19
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     36:52  11:52.3    874  Ratkowski Reebee, Waterford          19
    2     51:38  16:37.1    867  Lovdahl Sarah, Racine                18

Division: M15-19
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     27:19   8:47.5    908  Loser Nicholas, Franklin             15
    2     41:21  13:18.6    836  ERMOIAN IAN, Milwaukee               17

Division: F20-24
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     33:13  10:41.5    835  ERMOIAN ZAHRA, Milwaukee             21
    2     37:32  12:05.1    901  Hansen Marissa, Milwaukee            24
    3     55:39  17:54.7    865  Leigh Lindsay, Kenosha               24

Division: M20-24
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     26:05   8:24.0    771  Andrew Oherron, Milwaukee            24
    2     29:39   9:32.6    816  Campbell Zac, Milwaukee              22

Division: F25-29
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     34:51  11:13.3    805  Alvarez Natalie, Milwaukee           27
    2     40:51  13:09.2    847  Groen Kate, Mount pleasant           25
    3     55:40  17:55.0    893  Vogt Ashley, Racine                  28
    4     55:44  17:56.3    900  Braden Elizabeth, Racine             26

Division: M25-29
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     32:57  10:36.4    868  Lundy Matt, Lake Mills               26
    2     53:27  17:12.2    848  Gugel Mattias, Madison               25

Division: F30-34
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     29:38   9:32.4    891  Tuma Jessica , St. Francis           31
    2     40:17  12:58.2    892  Ulatowski  Leah, Milwaukee           30
    3     53:09  17:06.4    912  Bridget Esser, Middleton             32
    4     56:23  18:08.9    747  Jaeger Amanda , Sheboygan            34
    5     56:36  18:13.2    819  CHRISTIAN MEGHAN, PORT WASHINGTON    34
    6   1:00:04  19:20.0    768  Cheryl Fischer                       34
    7   1:19:18  25:31.5    843  Grapengieser Carly, Appleton         32
    8   1:23:00  26:43.0    855  Hoffmeier Jami, Oak Creek            33
    9   1:23:03  26:43.9    889  Tolfa Jodi, New Berlin               31

Division: M30-34
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     33:48  10:52.9    851  Hansen Josh, Greenfield              34
    2     56:43  18:15.4    818  CHRISTIAN TREVOR, PORT WASHINGTON    30
    3   1:22:51  26:40.1    890  Tolfa Joseph, New Berlin             31

Division: F35-39
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     34:44  11:10.8    882  Schott Kelly, Milwaukee              37
    2     34:53  11:13.9    824  Czerniakowski Kristy, Oak Creek      38
    3     39:06  12:35.3    899  Zaren Theresa, South Milwaukee       37
    4     40:19  12:58.6    844  Groen Lori, Jackson                  37
    5     41:28  13:20.8    869  Meyers Campbell Angie, New Berlin    38
    6     53:28  17:12.6    895  Ward Jess, Madison                   35
    7     57:54  18:38.2    879  Rutter Jennifer , Greendale          37
    8   1:02:11  20:01.1    759  Riebe Alisa, Oak Creek               38
    9   1:13:21  23:36.5    765  VanderLeest Diana, Racine            38
   10   1:29:35  28:50.2    864  Koss Lisa, Franklin                  35
   11   1:29:36  28:50.4    829  Dermyer Jennifer, Racine             35

Division: M35-39
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     34:44  11:10.8    806  Andrysczyk  Vincent , Milwaukee      35
    2   1:19:20  25:32.1    842  Grapengieser Patrick, Appleton       36
    3   1:29:14  28:43.3    863  Koss Justin, Franklin                35

Division: F40-44
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     35:26  11:24.4    837  FitzPatrick Megan, Milwaukee         40
    2     38:17  12:19.3    859  Klein Michelle, Oak creek            41
    3     38:23  12:21.4    838  Fleming Ann, Oak Creek               42
    4     40:55  13:10.4    808  Beresford Terra, Kenosha             42
    5     44:18  14:15.5    873  Oakley Cindy, Franklin               40
    6     46:22  14:55.5    831  Dickau Rachelle, Oak creek           43
    7     46:31  14:58.4    853  Herro Kerry, Milwaukee               43
    8     47:20  15:14.2    803  Aide Angie, West Allis               41
    9     51:45  16:39.4    870  Miller Jessie, Franksville           40
   10     56:05  18:03.1    856  Hutchinson Laura, Muskego            42
   11     56:54  18:19.0    744  Grunert Karen, Milwaukee             43

Division: M40-44
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     23:42   7:37.8    822  Constantine Chris, Oak Creek WI      43
    2     27:41   8:54.9    814  Campbell James, Brookfield           41
    3     28:16   9:05.9    910  Mariaselvanayagam Clement, Milwaukee 42
    4     31:06  10:00.6    745  Grunert Brett, Milwaukee             44
    5     34:04  10:58.0    897  Wilbert Sonnie, Milwaukee            42
    6     34:15  11:01.4    886  Stratton Scott, RACINE               44
    7     34:30  11:06.3    907  Schlosser Robert, Menomonee Falls    43
    8   1:29:13  28:43.0    830  Dermyer John, Racine                 40

Division: F45-49
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     38:18  12:19.7    896  Wenger Mary, Milwaukee               46
    2     42:54  13:48.6    826  Dahlke Theresa, Burlington           45
    3     56:05  18:03.1    888  Tiarks Roxanne, Franklin             46
    4     59:59  19:18.7    849  Hansche Jenn, Mount Pleasant         46
    5   1:04:32  20:46.5    762  Sirovina Michelle, Oak Creek         47

Division: M45-49
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     25:37   8:14.7    811  Booth Jason, Madison                 45
    2     26:29   8:31.6    841  Glowinski Tim, Oak Creek             48
    3     47:18  15:13.6    804  Aide Jamie, West Allis               45
    4     48:42  15:40.5    832  Dickau Todd , Oak Creek              49
    5   1:19:31  25:35.6    862  Knorr Matthew, Oak Creek             47

Division: F50-54
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     34:16  11:01.8    887  Stratton Kim, RACINE                 52
    2     39:54  12:50.6    769  Sally Dielen                         54
    3     53:25  17:11.8    904  Culver Suzanne, Oak creek            54
    4     57:47  18:36.1    767  Jean Stanley                         50
    5     57:47  18:36.1    800   Holcomb Christine, West Allis       51
    6   1:19:36  25:37.2    866  Lingford Theresa, Oak Creek          54

Division: M50-54
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     29:56   9:38.1    815  Campbell Randy, Oshkosh              53
    2     36:54  11:52.8    875  Ratkowski Randy, Hales Corners       53

Division: F55-59
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     32:33  10:28.7    809  Binder Kathy, Oak Creek              59
    2     38:43  12:27.8    905  Hansen Lisa, Milwaukee               55
    3     48:36  15:38.6    846  Groen Lori, South Milwaukee          58
    4     50:44  16:19.8    825  Czysz Janet, Oak Creek               56
    5     53:13  17:07.8    894  Vukmir Leah, Madison                 59
    6     53:22  17:10.9    883  Seymour Traci, Oak creek             57
    7   1:11:30  23:00.8    852  Hazelton Michelle, Oak Creek         56
    8   1:11:30  23:01.1    828  DeGrand Debra, Muskego               59

Division: M55-59
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     30:06   9:41.4    906  Hansen Timothy, Milwaukee            57
    2     33:36  10:49.0    775  Daniel Luvinio                       55
    3     53:18  17:09.6    911  Culver Mark, Oak creek               55

Division: F60-64
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     48:36  15:38.9    845  Groen Jan , Waukesha                 61
    2     50:44  16:19.8    833  Doss Gwyn, Milwaukee                 63
    3     56:09  18:04.4    801  Acker Patty, Oak creek               63
    4   1:29:36  28:50.4    898  Zaren Cynthia, South Milwaukee       60

Division: M60-64
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     53:21  17:10.3    884  Seymour Vic, Oak Creek               60

Division: M65-69
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1   1:00:48  19:34.4    802  Acker  Jerry, Oak Creek              69

Division: F70-74
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     58:53  18:57.4    807  Beilke Judy, Oak Creek               71
    2   1:00:01  19:19.0    850  Hansche Connie, Mount Pleasant       71

Division: M70-74
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     36:49  11:51.0    773  Jim Chmielewski, St francis          73
    2     39:19  12:39.4    909  Holland Thomas, Milwaukee            74

Division: M75-79
Place    Time     Pace     Bib#              Name/City               Age 
    1     43:13  13:54.9    774  John Brodily, Brookfield             78